Aksaray Üniversitesi
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Şahin, Enstitülerin Yönetici ve Çalışanlarıyla Buluştu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, lisansüstü eğitim kalitesini daha da arttırmak adına, akılcı adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü idarecileri ve personeliyle sabah kahvaltısında buluşan Rektör Şahin, ortak aklın çalışma prensiplerinin temelini oluşturduğunu belirtti. Enstitülerin son durumu hakkında bilgiler alan, yeni açılan programlar ve açılması planlanan programlarla alakalı değerlendirmelerde bulunan ASÜ Rektörü, “Yüksek lisans ve doktora programlarımız, ihtiyaçlar ve hayattaki karşılık ekseninde gelişiyor. Bu noktada, enstitülerimizin yöneticileri ile sürekli istişare halindeyiz. Atılması gereken adımları ve yapılması gerekenleri ortak akılla tespit ediyor ve akılcı şekilde büyümeye çalışıyoruz. Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerimiz kurumsal bir şekilde ilerliyor. Sağlık Bilimleri Enstitümüzse yeni kurulmasına rağmen öncelikli çalışmaları başarıyla tamamladı ve hızlı şekilde ilerliyor. Çalışmaların sorunsuz şekilde ilerlemesinde emeği olan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Aynı gemideyiz ve her iyi gelişme hepimizin ortak gayretiyledir. İşlerinizde kolaylıklar diliyoruz” dedi.

Toplantıda Enstitü idarecileri öğrenci sayıları, ihtiyaçlar, planlamalar gibi konulara dair ASÜ Rektörü’ne bilgiler aktardı.